- Детайли
- Написана от Atanas Kostov
Как да създадеш и промотираш ICO? Адвокат ICO.
Настоящето изложение сочи основните пунктове, които следва да бъдат спазени стрикно при налагането на пазара на нова, стартираща компания в областта на блокчейн технологиите и публичното предлагане на токени(ICO). Дългогодишният ми опит като юридически консултант в блокчейн индустрията ме доведе до коментираните по-долу основни изводи за правилно структуриране на ICO проекти. Обмислете внимателно всеки детайл, консултирайте всеки етап, подберете топ екип от професионалисти по техническата, финансовата, юридическата и маркетинговата част, за да преминете успешно през тези особено важни стъпки по правилното формиране и промотиране на Вашето ICO:
1.Формулирайте вашия продукт.
Огромен проблем с ICO индустрията днес е, че повечето проекти всъщност не изграждат реална бизнес стратегия, базирана на блокчейн технологията. В практиката си съм срещал множетсво маркетингови трикове, целеви страници, спекулативни "фунии за продажби", както и т.нар "UI / UX" макети, без изградена бекенд технология. Можете да се измъкнете с пускането на MVP или бета версия на даден блокчейн проект и след това да извършите продажбата на токени, но мисля, че е разумно да се каже, че повечето стартиращи фирми ще трябва да наберат инвестиции в собствен капитал, за да стартират блокчейн бизнеса си. За да се спечелят пари са необходими финансови средства и вашето ICO не е изключение. Вие имате нужда от продукт и вашият продукт трябва да използва вашия токен като финансов инструмент. Блокчейн технологията има потенциала да промени света, но изисква сериозни професионалисти, изграждащи реални технологии.
- Детайли
- Написана от Atanas Kostov
Договор за конфиденциалност - NDA.
1.Цел /предназначение/ на процедурата.
С договора за конфиденциалност, притежателят на конкретна информация(търговска, финансова, ноу хау, патент, дизайн, марка, лични данни) отстъпва правото трето лице да се запознае или ползва същата, при определени условия и срещу възнаграждение. Договорът е двустранен, безвъзмезден, по дефиниция и консесуален.
- Детайли
- Написана от Atanas Kostov
Договор за продажба на патент.
1.Цел /предназначение/ на процедурата.
С договора за прехвърляне на патент, притежателят продава на приобретателя(купувача) правото върху притежавания от първия патент, при определени условия и срещу възнаграждение. Договорът е двустранен, възмезден, по дефиниция и консесуален.
- Детайли
- Написана от Atanas Kostov
Лицензионен договор за отстъпване ползването на патент.
1.Цел /предназначение/ на процедурата.
С договора за използване на патент, притежателят му отстъпва на ползвател изключителното или неизключителното право да използва притежавания от него патент, при определени условия и срещу възнаграждение. Договорът е двустранен, възмезден, срочен, по дефиниция и консесуален. Договорът по принцип е консесуален защото в чл.31, ал.1 ЗПРПМ законодателят е предвидил една императивна норма в смисъл, че дизайнът може да бъде използван с разрешението(съгласието) на притежателя.
- Детайли
- Написана от Atanas Kostov
Договор за продажба на промишлен дизайн.
1.Цел /предназначение/ на процедурата.
С договора за прехвърляне на промишлен дизайн, притежателят продава на приобретателя(купувача) правото върху притежавания от първия промишлен дизайн, при определени условия и срещу възнаграждение. Договорът е двустранен, възмезден, по дефиниция и консесуален. Договорът по принцип е консесуален защото в чл.24, ал.2 от ЗПрД законодателят е предвидил една диспозитивна норма в смисъл, че при съвместно притежание, правото върху промишлен дизайн се прехвърля с писмено съгласие на всички съпритежатели, освен ако между тях е уговорено друго. ЗПрД позволява да бъде прехвърлена и заявка за регистрация на промишлен дизайн.
- Детайли
- Написана от Atanas Kostov
Лицензионен договор за отстъпване ползването на промишлен дизайн.
1.Цел /предназначение/ на процедурата.
С договора за използване на промишлен дизайн, притежателят му отстъпва на ползвател изключителното или неизключителното право да използва притежавания от него дизайн, при определени условия и срещу възнаграждение. Договорът е двустранен, възмезден, срочен, по дефиниция и консесуален. Договорът по принцип е консесуален защото в чл.26, ал.1 ЗПрД законодателят е предвидил една императивна норма в смисъл, че дизайнът може да бъде използван с разрешението(съгласието) на маркопритежателя.
- Детайли
- Написана от Atanas Kostov
Договор за продажба на търговска марка.
1.Цел /предназначение/ на процедурата.
С договора за прехвърляне на търговска марка, маркопритежателят продава на приобретателя(купувача) правото върху притежаваната от първия търговска марка, при определени условия и срещу възнаграждение. Договорът е двустранен, възмезден, по дефиниция и консесуален. Договорът по принцип е консесуален защото в чл.21, ал.2 от ЗМГО законодателят е предвидил една диспозитивна норма в смисъл, че при съвместно притежание, правото върху марка се прехвърля с писмено съгласие на всички съпритежатели, освен ако между тях е уговорено друго. ЗМГО позволява да бъде прехвърлена и заявка за регистрация на търговска марка.
- Детайли
- Написана от Atanas Kostov
Лицензионен договор за отстъпване ползването на търговска марка.
1.Цел /предназначение/ на процедурата.
С договора за използване на търговска марка, маркопритежателят отстъпва на ползвател изключителното или неизключителното право да използва притежаваната от него марка, при определени условия и срещу възнаграждение. Договорът е двустранен, възмезден, срочен, по дефиниция и консесуален. Договорът по принцип е консесуален защото в чл.22, ал.1 ЗМГО законодателят е предвидил една императивна норма в смисъл, че марката може да бъде използвана с разрешението(съгласието) на маркопритежателя.
- Детайли
- Написана от Atanas Kostov
Трудов договор по Закона за авторското право и сродните права.
1.Цел /предназначение/ на процедурата.
В чл. 41 от ЗАПСП е посочено, че авторското право върху произведение, създадено в рамките на трудово правоотношение, принадлежи на автора, освен ако не е уговворено друго. Именно в чл.14 от ЗАПСП е казано, че ако не е уговорено друго, авторското право върху компютърни програми и бази данни, създадени в рамките на трудово правоотношение, принадлежи на работодателя. #1 Трудовият договор #1 по ЗАПСП е двустранен, консесуален, възмезден, срочен и формален.
2.Правно основание /регламент/ на процедурата - чл.41 от Закона за авторското право и сродните му права. Субсидиарно се прилага чл.14 ЗАПСП.
- Детайли
- Написана от Atanas Kostov
Менажерски договор.
1.Цел /предназначение/ на процедурата.
Менажерският договор има за цел да оформи юридически правоотношенията, които възникват между менажира и артиста във връзка с организирането и осъществяването на артистичната дейност на последния и осигуряване на финансирането и. Договорът е двустранен, консесуален, възмезден и срочен. По своята правна природа този договор изключително много се приближава до продуценския договор, но за разлика от него той урежда един по-широк диапазон от правоотношения, възникващи между страните по него, докато предмет на продуцентския договор са само тези правоотношения, които възникват между артиста-изпълнител и продуцента във връзка с осъществяването на първия запис и неговото финансиране.
Страница 1 от 2